لاریجانی: بازار، پشتوانه انقلاب است

[ad_1]

خبرگزاری مهر: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر امروز با جمعی از اعضای اتاق اصناف کشور دیدار و گفتگو کرد.

لاریجانی پس از استماع سخنان، انتقادات و درد دل‌های رؤسای اصناف مختلف گفت: بازار پشتوانه مهم انقلاب است و در پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشته است.

وی با بیان اینکه امام (ره) همیشه از بازار به نیکی یاد می‌کرد، افزود: بزرگان در مبارزه دوران انقلاب همیشه ارتباط نزدیکی با بازار داشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرایط کشور، شرایط عادی نیست، تصریح کرد: دشمن خارجی ما عقل درستی ندارد، درگیری‌های بین‌المللی آمریکا فقط با ایران نیست. اخیراً این دولت از پیمان آب و هوایی خارج شد و در موضوع تعرفه‌ها و حقوق بشر نیز مشکلات اساسی با همسایگان خود و اروپا دارد.

عضو شورای عالی امنیت ملی افزود: جمهوری اسلامی قبول کرد بر سر مسئله هسته‌ای مذاکره کند و علی‌رغم اختلافات، به توافق رسید؛ توافق را آنها برهم زدند، ایران پایبند بود. بعد از آن اروپا خواستار ادامه مذاکره شد که قبول کردیم.

لاریجانی تصریح کرد: رفتار جمهوری اسلامی از پختگی لازم برخوردار بود و نمی‌خواستیم با حریف لجباز، با لجبازی برخورد کنیم؛ هنوز با اروپا در حال مذاکره هستیم.

وی گفت: در کشور ما برخی اِشکالات وجود دارد که ربطی به تحریم‌ها ندارد و اگر دست به دست هم دهیم، می‌توانیم از پس حل مشکلات برآییم.

رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در مورد نرخ ارز دو نظر وجود دارد. اول اینکه برای واردات همه کالاها ارز ۴۲۰۰ تومانی در نظر گرفته شود. نظر دوم هم اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی فقط به واردات کالاهای اساسی اختصاص یابد و بقیه ارز به بورس وارد شود.

وی با بیان اینکه شرایط ما پیچیدگی هایی دارد که باید به حرف بازاریان گوش دهیم، خطاب به حاضران در جلسه ادامه داد: شما تردید دارید که ما برای مبارزه با قاچاق وقت می گذاریم. مجلس در این خصوص قانونگذاری کرده است. باید یا نظامات قانونگذاری ما به گونه ای باشد که قاچاق صرفه نداشته باشد و یا نظامات اطلاعات آنلاینی برای واردات داشته باشیم. دولت و مجلس برای مبارزه با قاچاق مصمم هستند.

وی خطاب به حاضران در جلسه گفت: انقلاب مال خودتان است. در این حوادث، انصافا ظهور و بروز قوی داشتید و از کیان کشور دفاع کردید؛ این روحیه باید حفظ شود.

[ad_2]

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید