درخواست مالی سنگینِ فرمانده از استقلال

[ad_1]

ایران ورزشی: این روزها خبرهای فراوانی حول استقلال می‌شنویم؛ از ناراحتی هواداران که دیروز به وزارت ورزش رفتند تا نگرانی خود را بروز دهند تا شایعه امیدوار کننده بازگشت امید ابراهیمی. هواداران ساده‌دل استقلال که بابت شرایط این روزهای استقلال به شدت نگران هستند و می‌ترسند که مبادا اتفاقات تلخ ابتدای فصل گذشته دوباره تکرار شود بی‌خبر از همه چیز و همه جا چشم به رسانه‌ها دوخته‌اند تا شاید خبری خوب و امیدبخش از تیم‌شان بشنوند فارغ از اینکه پشت پرده جه خبرها که نیست و استقلال از سوی افرادی آسیب می‌خورد که در ظاهر خود را استقلالی دو آتشه می‌دانند و برای هواداران نقش عاشقی را با چنان سوز و گدازی بازی می‌کنند که هیچکس در عشق آنها به استقلال دچار تردید نشود.

اما بد نیست هواداران استقلال کمی از پشت پرده مطلع شوند و بدانند که اصل ماجرا چیست. دیروز شایعه شده بود که امید ابراهیمی به دلیل شرکت نکردن در آزمایش پزشکی الاهلی با مسوولان این باشگاه قطری به مشکل خورده است. آدم یاد اتفاقاتی که برای طارمی هنگام عقد قرارداد با الغرافه افتاد و وسط راه پشیمان شد می‌افتد. حکایت امید شاید بی‌شباهت به ماجرای طارمی نباشد و او که ظاهرا دو روز از مسوولان الاهلی برای آزمایش پزشکی فرصت خواسته، با واسطه پیشنهاد قبلی خود را به مدیران استقلال رسانده که چنانچه با شرط مالی او موافقت کنند، حاضر به بازگشت است و می‌خواهد یک فصل دیگر پیراهن استقلال را بپوشد اما شرط آقای فرمانده چیست؟

درخواست فرمانده از استقلال: یک میلیون دلار نقد!

بد نیست بدانید که امید ابراهیمی پس از جام جهانی در مذاکره از راه دور به گوش مسوولان استقلال رسانده بود که چنانچه علاقه‌ای به حفظ او دارند، یک میلیون دلار برایش کنار بگذارند؛ تاکید هم کرده بود که فقط دلار قبول می‌کند نه ریال و تومان خودمان چرا که او پیشنهاد بالاتری از قطر دارد و منت هم گذاشته بود که به‌خاطر استقلال حاضر است از پیشنهاد بالاتر قطری‌ها بگذرد به شرط یک میلیون دلار نقد و آماده که اول فصل به او پرداخت شود.

فرمانده آبی‌ها مثل هر انسانی حق دارد برای زندگی و آینده‌اش تصمیم بگیرد. به او و تصمیمش هیچ اعتراضی وارد نیست که به قطر رفته و با الاهلی به توافق رسیده اما اگر او همچنان بکوشد تا در رسانه‌ها باشگاه استقلال و دیگران را مقصر جدایی‌اش لقب دهد، نه تنها از چشم هواداران می‌افتد که چه بسا در یک افشاگری به سرنوشت طارمی تبدیل شود.

ابراهیمی خوب می‌دانست که در وضعیت فعلی اقتصادی کشور، باشگاه استقلال نمی‌تواند یک میلون دلار- حتی اقساطی در طول فصل- برای او کنار بگذارد. یک میلیون دلار در وضعیت فعلی چیزی معادل ۷ تا ۸ میلیارد است. شاید اگر هر آدم دیگری در موقعیت ابراهیمی قرار داشت، به دلارهای سبز الاهلی که به شدت دلفریب بود و وسوسه کننده، چشمک می‌زد و قید ماندن در استقلال و عشق قدیمی را می‌زد اما کوشش برای پنهان کردن ماجرا کار درستی نیست.

در فوتبال امروز که رونالدو با تمام علاقه و سابقه‌اش در مادرید و منچستر، یووه را به‌عنوان مقصد بعدی انتخاب می‌کند، شاید حرف از عرق و تعصب محلی از اعراب نداشته باشد اما نه رونالدو کوشیده تا باشگاه رئال را مقصر جلوه دهد و نه رقم دریافتی‌اش را از دنیا پنهان کرده. مردم- بخصوص هواداران استقلال- هم درک می‌کنند که یک آدم به فکر زندگی و منافع شخصی خود باشد اما این جور رفتار را نمی پسندند.

[ad_2]

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید