ترامپ: دولت آمریکا را تعطیل می‌کنم!

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهوری آمریکا تهدید کرده است که برای تضمین ساخت دیوار مرزی با مکزیک به منظور توقف ورود مهاجران به ایالات متحده، دولت آمریکا را مجددا به تعطیلی می‌کشاند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با انتقاد از دموکرات‌ها به خاطر رد حمایت از پیشنهادش برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک گفت: آنها دیوار نمی‌خواهند اما ما این کار را انجام می‌دهیم حتی اگر برای مدتی دولت به تعطیلی کشانده شود. ما گزینه دیگری نداریم.

ترامپ در ادامه صحبت‌هایش گفت: ما به طور قطع گزینه دیگری نداریم. ما باید امنیت قاطعانه‌ای را در کشورمان ایجاد کنیم.

رئیس‌جمهوری آمریکا به طور قطع منظورش را از تعطیلی دولت اعلام نکرد اما ماه گذشته میلادی به خبرنگاران گفته بود اگر کنگره با درخواست‌های مالی‌اش برای امنیت مرزی موافقت نکند دولت در پاییز تعطیل می‌شود.

برنامه ساخت دیوار مرزی با مکزیک یکی از وعده‌های مهم کمپین ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا بوده است.

بیش از ۲۰۰ مهاجر آمریکای مرکزی ماه گذشته میلادی و در قالب یک کاروان از مکزیک گذشتند و به دنبال پناهندگی در آمریکا هستند و با وجود آنکه ترامپ هشدار داده بود که آنها را متوقف می‌کند ۲۲۸ تن از آنها درنهایت موفق به ورود به آمریکا شده و اخیرا درخواست پناهدگی خود را ارائه کردند.

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفته است: ما ممکن است برای تحقق وعده خود در احداث دیوار مرزی با مکزیک دولت را به تعطیلی بکشانیم چراکه نمی‌توانیم اجازه دهیم مردم به کشورمان وارد شوند. مهاجران غیرقانونی برای خودشان سیاست تعیین می‌کنند.

[ad_2]

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید